החלום על בית צמוד קרקע קשור במידה רבה מאד לרצון הטבעי בפיסת טבע קטנה אשר תהיה רק שלנו, ושבה ניתן יהיה לארח ולהירגע מן השגרה השוחקת. כדי להשיג את המטרה הזו אין די בעצם קיומה של הגינה בצמוד לבית. בעלי בתים רבים מגלים שהגינה דורשת תשומת לב ועיצוב ממש כמו הבית עצמו על מנת שתשרור בה האווירה הרצויה והנעימה.

עיצוב גינה אופטימאלי של גינה מתחשב בצדדים פרקטיים ואסתטיים כאחד. מצד אחד, הגינה צריכה להיות יפה, ירוקה ושונה מהמרחב הפנימי באווירה שהיא משרה על השוהה בתחומה. מן הצד השני, מדובר בחלל אשר יכול לגזול משאבי זמן וכסף רבים אם לא מתכננים אותו בצורה הטובה ביותר. אחד הנושאים שיש לתת עליהם את הדעת ממש מן ההתחלה הוא הנושא של ריצוףחוץ.

תכנון מיטבי של גינה ביתית

כאשר אתם מתכננים את הגינה שלכם יש להצטייד באורך רוח ובכושר דמיון מכיוון שחצר מלאה צמחים תראה שונה בימיה הראשונים ולאחר שנים מספר. כדאי לתת את הדעת על היחס בין המשטחים המרוצפים למשטחים הירוקים, על התקנת שבילים לגישה נוחה לכל פינות הגינה, על תיחום הגינה ובבתים עם ילדים גם על בטיחות מרבית.

מכיוון שהחצר צריכה להעניק לשוהים בה אווירה של ניתוק מן הסביבה העירונית ושהיה בחיק הטבע מומלץ מאד לעשות שימוש בחומרים בעלי מראה ומגע טבעי. קירות וריצוף בטון חשוף, למשל, יפגמו במידה רבה מאד באווירה הנעימה והחמה שאתם מנסים ליצור. מהסיבה הזו אנחנו נתקלים יותר ויותר במשטחי דק שלהם מגע חם ונעים ומראה דקורטיבי וטבעי.

מן הצד השני, משטחי הדק דורשים עבודת תחזוקה מרובה ובכך נפגמת ההנאה והרגיעה שהגינה מעניקה לנו. מדובר במוצר יקר שצורך משאבים סביבתיים רבים, והרתיעה ממנו מוצדקת. כיצד נהנים מכל העולמות? כדאי להכיר את הדק הסינטטי, מוצר פלאי שמעניק מראה ומגע של עץ לכל דבר. האורחים לא ירגישו שמדובר במוצר סינטטי, וגם בעלי הבית ישכחו את זה במהרה. לדק הסינטטי מראה אותנטי של עץ רגיל והוא מגיע במבחר צבעים, קל יותר להתקנה וכמובן – אינו דורש כל עבודת תחזוקה.

נקודה נוספת למחשבה היא הנקודה האקולוגית. החצר שלכם מחברת אתכם לטבע, ואתם שואפים שהיא לא תפגע בו. כדאי להימנע מצמחיה אשר דורשת השקיה מרובה. דאגו להתקנת דק סינטטי כדי לא לעשות שימוש במשאבי סביבה יקרים. התקינו טפטפות להשקיה חסכונית במים ותכננו את הגינה כך שתתאים לסביבה הארץ-ישראלית.